A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа
"Інклюзивно-ресурсний Центр"
Буської міської ради

Пам'ятка для батьків «7 речей, яким варто навчити дитину до 10 років»

Дата: 08.09.2020 15:47
Кількість переглядів: 165

Батьки хочуть, аби їхні діти були здоровими, щасливими, успішними і багато усміхалися. Але не завжди під рукою є потрібні знання.

Існують певні критерії, на які слід спиратися батькам, щоб розуміти, що дитина повинна знати й вміти до 10-річного віку.

Діти повинні дотримуватися особистої гігієни, стежити за чистотою своїх речей і займатися прибиранням у кімнаті, зробити ранкову гімнастику, виконати туалетні і водні процедури, добре поснідати …

Життєві правила, які повинні прищепити батьки:

  1. Не боятися конфліктів

Не треба лякати дітей чудовиськами, вовками, поліцією. Це не зробить їх ні розумнішими, ні добрішими. Часто діти бояться давати відсіч у відкритому протистоянні не тільки дорослим, але й ровесникам. Дітей зазвичай вчать, що вчителі завжди мають рацію, але будь-яка людина може собі дозволити некоректні зауваження. У таких випадках потрібно пояснити дитині, що не слід побоюватися і терпіти несправедливість.

Наприклад, малюк випадково розірвав зошит або предмет свого одягу, а вчитель соромить його перед усіма дітьми та називає неохайним. В такому випадку, можна відповісти, що таке може трапитися з кожною людиною. Таке логічне пояснення нічим не зашкодить дитині, не образить вчителя, і дасть всім оточуючим зрозуміти, що ваше чадо може за себе постояти. Не треба потурати чужій несправедливості!

  1. Помилки, як життєвий досвід

Дитині слід пояснити просту істину: « Не помиляється тільки той, хто нічого не робить». Помилятися – це нормально, потрібно це прийняти та постаратися виправити, в цьому і полягає сенс навчання. Соромитися тут нічого, треба просто рухатися далі.

Звичайно, слід вказувати на помилки та вчитися їх долати, а якщо самостійно це зробити поки що важко, то для цього поруч і є батьки – щоб підтримати, допомогти, поспівчувати та обов'язково похвалити. Якщо не за результат, то за старання. Виховуйте дітей, подаючи їм бездоганний приклад. Діти не люблять повчань та нотацій, вони хочуть бачити ваші вчинки, а не слухати ваші слова.

  1. Навчитися заперечувати

Це одне з найважливіших правил – навчитися говорити « Ні!» друзям, які підштовхують до ризикованих вчинків, тим, хто настирливо пропонує сигарету або наркотики, самому собі, коли хочеться зробити те, що явно не схвалять батьки. Дитині обов'язково слід пояснити, що неможливо сподобатися відразу всім і для всіх бути найкращим. Важливо робити так, щоб не суперечити власним принципам.

Підростаючи, діти будуть періодично відмовляти в проханнях і батькам, це нормальне явище для підлітків. Важливо, щоб вони знали, що їх люблять і не позбавлять через це турботи та уваги.

  1. Правильно сприймайте критику

Будьте уважні до того, що ви говорите своїм дітям. Дорослі недостатньо контролюють свої висловлювання, коли розмовляють з дітьми. Деякі батьки звертаючись до дитини, називаючи їх поганими словами: ледарем, дурнем, нездарою. Цим батьки і вихователі гублять дітей. Діти, піддаючись навіюванню, через деякий час, дійсно, стають недопитливими, ледачими і нездатними. Батькам необхідно розповісти нащадку, що у всіх різні смаки: комусь не сподобаються його малюнки, поведінка або одяг. І якщо хтось не вважає щось цікавим, то слід запитати, що саме не сподобалося і чому. Дитина повинна знати, як правильно реагувати – не ображатися відразу ж, а з'ясувати точку зору свого опонента. Тоді критика може принести користь.

Звичайно, слід ознайомити дитину з випадками, коли критика буде необ'єктивною, заснованою на заздрості, негативних почуттях або просто поганому настрої.

  1. Вміти довести свою думку

Кожен із батьків повинен показати нащадку, що він потрібний і цінний для суспільства, як і його думка – це теж дуже важливо. Але просто висловити свою думку може не бути недостатньо, потрібно вміти її правильно аргументувати.

Треба вчити дитину вмінню міркувати, задавати собі питання, пояснювати, чому щось сподобалося чи, навпаки, відштовхнуло. Це допоможе сформувати у малюка власну точку зору, буде сприяти розважливості, розвивати індивідуальність.

  1. Виконувати нескладні алгоритми

Дитину слід навчити діяти за інструкцією -  це дуже допоможе їй в майбутньому. Потрібно вибрати щось нескладне, наприклад, приготувати чай, зробити бутерброди, зробити покупки за списком тощо. Потім інструкції поступово будуть ускладнюватися, ставати багатоступеневими.

  1. Домовлятися з однолітками

Знаходьте можливість підтримати свою дитину, а не «опустити». Дитина відчуває себе маленькою і слабкою, а тому хоче мати над собою непорушний авторитет, що захищає її. Дитина завжди шукає у батьків фізичної та психологічної підтримки. Як би не хотілося батькам, вони не зможуть бути постійно поруч із дітьми та оберігати їх від усіх бід і неприємностей. Дитині треба навчитися взаємодіяти з іншими людьми, знаходити компроміси, шукати вихід із конфліктних ситуацій. Малюк повинен уміти співпрацювати та діяти в команді. Ці якості – одні з найважливіших в сучасному світі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора