A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальна установа
"Інклюзивно-ресурсний Центр"
Буської міської ради

7  порад батькам з виховання дитини!

Дата: 06.02.2019 14:04
Кількість переглядів: 648

7  порад батькам з виховання дитини!

   Виховання дитини – справа відповідальна. Дитячі образи залишаються надовго, і часто, вже в дорослому віці, може у непідходящий момент проявитись, чим шокує і оточуючих і самого дорослого.

   Як виховувати дитину, щоб мінімізувати дитячі образи та формувати в дитини довіру до батьків?

1. У жодному разі не можна сміятися над дитиною!

   Насмішка з боку дорослих, особливо батьківі завжди психологічна травма. Діти ранимі і гостріше відчувають недосконалість. Не важливо, пов’язана вона з вадою чи простим вибором дитини. Гіркота і образа залишаються з дитиною надовго. Підсміювання над собою діти сприймають інакше, ніж дорослі. У них недостатньо розвинене почуття гумору – малюки не здатні сміятися над своїми недоліками.

2. Обов’язково відповідайте на усі запитання дитини!

   Пізнавальність треба заохочувати! Як тільки діти досягають віку «чомучок» вони засипають батьків запитаннями, на які вони зобов’язані відповідати. Навіть якщо не знаєте відповіді, пошукайте і по’ясніть дитині або скажіть, що відповідь пошукаєте разом. Такий діалог розвиває у них інтерес до навколишнього світу. У разі відмови діти відчувають свою непотрібність та обмеженість, відчувають себе зайвими і навіть відкинутими.

3. Діти – порадники!

   Кожний член родини повинен брати участь у вирішенні проблем. Діти з радістю ламають голову над вирішенням питань і висловлюють свою думку. Радячись з рідним чадом, батьки демонструють свою повагу і довіру.

4. Слів «Я ж тобі казала!» бути не повинно, не читайте нотацій!

   Моралі на цю тему – помилка у вихованні дитини. Якщо вона не послухалась, то це урок, помилки з якого дитина сама винесе. Дорослі не повинні порівнювати себе зі своєю дитиною у силу віку та особливих освітніх потреб. Виходить, що у слова «Я ж тобі казала!» ви вкладаєте радість і перевагу, яких у вихованні бути не повинно. Лекція про те, як погано дитина поводилась стане душевною травмою, котру вона буде довго пам’ятати. Достатньо повідомити, що неправильно зроблено і пояснити, в чому полягав його проступок, які могли бути наслідки для оточуючих.

5. Хваліть дитину частіше!

   Похвала для дітей – це величезний стимул до розвитку. У нихв в душі немов розпускаються квіти від доброго слова батька чи матері. Не скупіться на позитивний відгук про роботу дитини.

6. Дитина плаче!

   Сльози  означають, що дитина засмучена. Дитяче горе або проблему нам дорослим не зрозуміти. У світі дітей з особливими омвітніми потребами  масштаби трагедії перебільшені. Тому, заспокойте малюка, знайдіть слова розради.

7. Батьки будьте на стороні дитини!

   В ситуації на людях важливо залишитися на стороні дитини, щоб вона відчувала з мамою і татом єдність думок, немов ви одне ціле.

   Результатом стане довіра дитини. Пізніше вони не побояться запитати батьків про те, як вести себе в тій чи іншій життєвій ситуації. Порада матері чи батька в якості друга допоможе вберегти від біди і зробити правильний крок.

Успіхів вам !

Практичний психолог ІРЦ

Сендега С. О.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора